Biciklizam: Lejla Tanović sedma na etapnoj VolCAT trci u Španiji

Lejla Tanović, bh. biciklistkinja zauzela je sedmo mjesto na etapnoj UCI S2 trci VolCAT u španskom gradu Igualada. Takmičenje u Igualadi jedna je najvećih MTB etapnih trka na svijetu, a ove godine na startu se pojavilo preko 1.000 učesnika iz više od 20 zemalja u svim kategorijama. U muškoj konkurenciji pobijedio je svjetski prvak u maratonu Tiago Ferreira, dok je kod žena najbrža bila Claudia Galicia Cotrina.

Sedmerostruka državna prvakinja BiH i balkanska šampionka Lejla Tanović nakon tri etape zauzela je sedmo mjesto u generalnom poretku i osvojila novih 40 UCI bodova u izuzetno jakoj konkurenciji. Etape su bile fizički i tehnički zahtjevne, tako se prva vozila 57 kilometra, druga najteža Queen 77, te posljednja u dužini od 42.

”Treću etapu sam startala izuzetno jako, što je stvorilo problem ostalim takmičarkama da me prate. Etapa je bilo dosta tehnički zahtjevna što mi je odgovaralo i omogućilo da steknem dodatnih par sekundi prednosti na spustu i osvojim šesto mjesto na posljednjoj etapi. Izuzetno sam zadovoljna formom koju sam pokazala protiv veoma jakih maraton takmičarki i ovo je sjajna priprema i iskustvo za nadolazeće trke”, kazala je Lejla Tanović, prenosi Anadolu Agency (AA).

Skandal u Srbiji: Fudbalski sudija uhapšen zbog dilanja droge

Vijest dana u susjednoj Srbiji, tačnije u Zaječaru je...