Baraž za SP u rukometu 2017. godine: Švedska bez većih problema eliminisala BiH

U revanšu baraža za SP bh. rukometaši u sarajevskoj dvorani “Mirza Delibašić” odigrali neriješeno 27:27 (14:16) protiv Švedske, što je gostima, nakon trijumfa 27:19 prije tri dana u Vaxjou, bilo dovoljno da bez većih problema osigura mjesto u Francuskoj

Rukometna reprezentacija BiH nije uspjela da se plasira na Svjetsko prvenstvo koje će se 2017. godine održati u Francuskoj. U revanšu baraža za SP bh. rukometaši su u sarajevskoj dvorani “Mirza Delibašić” odigrali neriješeno 27:27 (14:16) protiv Švedske, što je gostima, nakon trijumfa 27:19 prije tri dana u Vaxjou, bilo dovoljno da bez većih problema osigura mjesto u Francuskoj, javlja Anadolu Agency (AA).

Rukometaši BiH loše su otvorili utakmicu, što su Šveđani iskoristili i poveli sa 3:0. Prvi gol bh. tim postiže u petoj minuti preko Marka Panića. Ipak, gosti su nastavili kontrolisati dešavanja na terenu i rezultat. U osmoj minuti su imali i plus četiri (6:2). Izabranici Dragana Marković najbolji period igre u prvom poluvremenu imali su od 13. do 18. minute, kada su serijom 4:1 uspjeli doći do prvog izjednačenja na utakmici (9:9). Inicijator povratka bh. tima u igru bio je sjajni golman Mario Blažević za tri uzastopne odbrane. Nešto kasnije pridružio mu se i Mirsad Terzić, koji uglavnom igra u odbrani, svojim golom za prvo vodstvo BiH od 11:10 u 21. minuti. To kao da je prodrmalo goste koji su u završnici prvog dijela zaigrali kao na početku utakmice, preokrenuli rezultat i na odmor otišli sa plus dva (16:14).

Za razliku od prvog, drugi dio igre bh. rukometaši otvaraju mnogo bolje, pa je zahvaljujući smirenom Nikoli Prceu sa sedmerca u 35. minuti na semaforu 17:16. Kada god se učinilo da BiH može ozbiljnije ugroziti švedsku prednost od osam golova iz Vaxjoa, gosti bi reagovali u stilu vrhunske ekipe. Skupili bi se u odbrani, a u napadu zaigrali skoncentrisano i brzo vratili kontrolu u svoje ruke. Imali su domaći još nekoliko perioda dobre igre, poput onog kada su od 18:21 za svega tri minute stigli do 22:21, ali su opet Šveđani znali zaustaviti njihov nalet. Do kraja je bh. tim uspio u dva navrata doći do dva gola prednosti, ali to vodstvo nisu uspjeli sačuvati, pa je susret završen rezultatom 27:27.

Rukometna reprezentacija BiH nije uspjela da se plasira na Svjetsko prvenstvo koje će se 2017. godine održati u Francuskoj. U revanšu baraža za SP bh. rukometaši su u sarajevskoj dvorani "Mirza Delibašić" odigrali neriješeno 27:27 (14:16) protiv Švedske, što je gostima, nakon trijumfa 27:19 prije tri dana u Vaxjou, bilo dovoljno da bez većih problema osigura mjesto u Francuskoj. ( Dejan Maksimoviç - Anadolu Agency )
Rukometna reprezentacija BiH nije uspjela da se plasira na Svjetsko prvenstvo koje će se 2017. godine održati u Francuskoj. U revanšu baraža za SP bh. rukometaši su u sarajevskoj dvorani “Mirza Delibašić” odigrali neriješeno 27:27 (14:16) protiv Švedske, što je gostima, nakon trijumfa 27:19 prije tri dana u Vaxjou, bilo dovoljno da bez većih problema osigura mjesto u Francuskoj. ( Dejan Maksimoviç – Anadolu Agency )

– Bosna i Hercegovina – Švedska 27:27 (14:16)

Dvorana “Mirza Delibašić” u Sarajevu. Gledalaca: oko 3.000. Sudije: Vaidas Mazeika i Mindaugsa Gatelis (Litvanija). Sedmerci: BiH 5 (5), Švedska 3 (1). Isključenja: BiH 10 minuta, Švedska 6 minuta. Crveni karton: Anes Bečić (BiH) u 60. minuti.

BOSNA I HERCEGOVINA: Blažević 10 odbrana, Bečić, Zulfić 2, Ovčina, Prce 8 (5), Terzić 1, Milas, Karačić 1, Tarabochia 3, Perić 1, Panić 2, Malinović 3, Janković, S. Burić 3, Vranješ 3, B. Burić 2 odbrane. Selektor: Dragan Marković.

ŠVEDSKA: Andersson 2 odbrane, Freiman, Gottfridsson 6, Jakobsson 2, Karlsson, Konradsson, Lagergren 4, Nielsen 4, Nilsson 2, Olsson 2 (1), Persson, Petersen 4 (1), Stenbacken, Tollbring 1, Zachrisson 2, Appelgren 6 odbrana. Selektori: Staffan Olsson i Ola Lindgren.

Drama u Hadžićima: Fudbaler Radnika se srušio na terenu

Marcelo Kurevija, defanzivac Radnika iz Hadžića, srušio se na...

Bivši košarkaš Cibone preminuo nakon borbe s opakom bolešću

Bivši košarkaš Cibone Corey Williams preminuo je u 46....

I to je BiH: Himna Bosne i Hercegovine izviždana uoči finalne utakmice Zrinjskog i Borca

Himna Bosne i Hercegovine je izviždana uoči početka prve...