(FOTO) Zmajice se borile kao lavice, ali na kraju poražene od Grčke

Odbojkašice Bosne i Hercegovine poražene su u prvom kolu kvalifikacija rezultatom 3:0 od selekcije Grčke.

Grkinje su od početka nametnule svoju igru, stigle do tri poena prednosti, a onda serijom 6:1 napravile značajan rezultatski suficit i stigle do ogromnih 13:6. Već tada je bilo jasno da je prvi set izgubljen, a Grkinje su ga završile u velikom stilu serijom 6:0 za konačan rezultat 25:13.

U drugom setu gledali smo dosta neizvjesniju borbu i bolju predstavu Zmajica koje su na početku povele 4:2, a nešto kasnije serijom 4:0 došle do prednosti od 3 poena razlike (11:8). Ipak, Grkinje vezuju četiri poena i preuzimaju vodstvo, nakon čega se do završnice seta uglavnom igra poen za poen.

No, gostujuće odbojkašice su u samoj završnici ponovo napravile fenomenalnu seriju, dobile 6 od 7 posljednjih poena, a sa njima i drugi set rezultatom 25:20.

U trećem setu Zmajice su konstantno bile u rezultatskom zaostatku i niti jednom nisu imale prednost, ali su se ipak borile i nisu davale Grkinjama da se značajnije rezultatski odlijepe sve do, ponovo, završnice seta.

Tada gošće ubacuju u brzinu više, prave seriju 5:0 i stižu do vodstva od šest poena razlike (23:17). S tom razlikom su i dobile treći set (25:19) te stigle do sigurne pobjede.

Bh. odbojkašice narednu utakmicu igraju za tri dana, a protivnik će im biti selekcija Švicarske.

Odjel za droge MUP-a KS uhapsio dilera: Sarajlija zatečen sa paketićima spida i marihuane

Pripadnici Odjeljenja za borbu protiv zloupotrebe opojnih droga, Sektora...

Saobraćajna nesreća u Banjoj Luci: Sudarili se automobil i motocikl, ima povrijeđenih

U saobraćajnoj nesreći u banjalučkom naselju Vrbanja povrijeđen je...

Tragedija u Hercegovini: Radnik pao sa električnog stuba i poginuo