Odbojkaši BiH osvojili srebro na Paraolimpijskim igrama u Parizu!

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci osvojila je srebrenu medalju na Paraolimpijskim igrama u Parizu, nakon što ju je u večerašnjem finalu savladao Iran sa 3:1.

Iran je do pobjede i zlatne medalje stigao nakon sjajnog preokreta, a presudila je drama u drugom setu, kada su Zlatni ljiljani imali tri set-lopte za vodstvo od 2:0, ali sve su propustili i od tada je krenuo preokret Irana.

Za BiH je ovo četvrto srebro u sjedećoj odbojci na Paraolimpijskim igrama, dva puta su naši momci bili zlatni, a jednom bronzani.

Bolje je Iran ušao u utakmicu i od početka je vodio, ali BiH je održavala priključak, a onda i došla do izjednačenja pred završnicu prvog seta.

Uslijedio je sjajan preokret BiH za 25:22 i vodstvo u velikom finalu!

Identično se situacija razvijala i u drugom setu, pošto je opet Iran na početku vodio, a onda se Zlatni ljiljani vratili i uhvatili priključak.

Uslijedila je nevjerovatna drama u finišu drugog seta, u kojem su bh. odbojkaši propustili čak tri set-lopte za 2:0, a na kraju Iran slavi 30:28 i poravnava!

Kao da su nakon toga psihološki pali momci Ifeta Mahmutovića pa su u trećem setu bili prilično nemoćni protiv Irana, koji je vodio od početka do kraja i sa sigurnih 25:16 stigao do preokreta.

Nemoćna je BiH bila i u četvrtom setu, gdje Iran sa 25:14 stiže do konačne pobjede od 3:1 u setovima.

Morteza Mehrzad je kod Irana bio prvo ime sa 27 poena, a 21 je osvojio Hossein Golestani. Kod BiH je sa 16 poena prvo ime Ermin Jusufović, a 12 ih je osvojio Mirzet Duran.