United, Basel, Roma i Juventus u osmini finala UEFA Lige prvaka

U utorak navečer su odigrane utakmice posljednjeg 6. kola grupne faze Lige prvaka po grupama A, B, C i D, a nakon ovih mečeva plasman u osminu finala uspjeli su izboriti Manchester United, Basel, Roma i Juventus, javlja Anadolu Agency (AA).

U grupi A, Manchester United je na Old Traffordu pobijedio CSKA Moskvu, rezultatom 2:1, te tako izborio plasman u osminu finala ovog takmičenja.

U istoj grupi, Benfica je u Lisabonu poražena od Basela sa 0:2, čime se švicarski predstavnik uspio plasirati dalje.

1. Manchester United 15

2. Basel 12

3. CSKA Moskva 9

4. Benfica 0

U grupi B, u meču u kojem su oba tima već ranije osigurali plasman u osminu finala, Bayern Minhen je na Allianz Areni slavio protiv PSG-a, rezultatom 3:1. U istoj grupi, Celtic je u Glasgowu doživio poraz od 0:1 protiv Anderlechta, ali škotski tim je uprkos tome kao trećeplasirana ekipa izborio plasman u Evropsku ligu.

PROČITAJTE JOŠ:  Bodybuilder Mirnes Husanović osvojio peto mjesto na prestižnom takmičenju u Portugalu, sve je bliže učešću na Mr. Olympia

1. PSG 15

2. Bayern Minhen 15

3. Celtic 3

4. Anderlecht 3

Chelsea, koji je ranije izborio plasman dalje, u okviru grupe C na Stamford Bridgeu u Londonu igrao je neriješeno 1:1 protiv Atletico Madrida.

U istoj grupi, Roma je na svome Olimpicu u Rimu slavila protiv Qarabaga sa minimalnih 1:0, te tako osigurala plasman u nokaut fazu. Bh. napadač Edin Džeko je u dresu Rome odigrao cijeli meč, dok je s druge strane na golu Qarabaga stajao bh. golman Ibrahim Šehić.

1. Roma 11
2. Chelsea 11
3. Atletico Madrid 7
4. Qarabag 2

U okviru grupe D, Barcelona, koja je već ranije osigurala kartu za osminu finala, na Camp Nou je savladala Sporting Lisabon rezultatom 2:0. Juventus je kao gost u Pireju slavio protiv Olympiakosa sa 2:0, te tako izborio plasman u nokaut fazu Lige prvaka.

PROČITAJTE JOŠ:  Desetogodišnja plivačica Esma Dizić pomjera granice: Isplivala dva nova rekorda BiH

1. Barcelona 14

2. Juventus 11

3. Sporting Lisabon 7

4. Olympiakos 1

Podsjetimo, osam klubova je već ranije osiguralo plasman u osminu finala Lige prvaka, a to su Barcelona, Bešiktaš, Manchester City, Tottenham, Bayern, Chelsea, Paris Saint-Germain kao i aktuelni osvajač Lige prvaka Real Madrid.

U srijedu su na programu sljedeći mečevi 6. kola Lige prvaka: FC Porto – Monaco, Feyenoord – Napoli, Liverpool – Spartak Moskva, Maribor – Sevilla, RB Leipzig – Bešiktaš, Real Madrid – Borussia Dortmund, Shakhtar Donetsk – Manchester City i Tottenham – APOEL.

NAJNOVIJE

MOŽDA VAS ZANIMA

Sjajni Damir Džumhur izborio treće kolo turnira u Švedskoj

Najbolji bosanskohercegovački teniser teniser Damir Džumhur plasirao se danas...

Desetogodišnja plivačica Esma Dizić pomjera granice: Isplivala dva nova rekorda BiH

Esma Dizić, mlada takmičarka Plivačkog kluba Aquvafit, nastavila je...

Preminula Tima Džebo, jedna od najboljih košarkašica BiH svih vremena

Tima Džebo, jedna od najboljih košarkašica Bosne i Hercegovine...

Meho Kodro učlanio bebe u FK Velež

Legenda Veleža i član Uprave mostarskog kluba Meho Kodro...

Džanan Musa je novi košarkaš Dubaija!

Bh. košarkaš Džanan Musa i zvanično je postao novi...