Sve naše hadžije uspješno su obavile hadž

Glavni vodič Ureda za hadž i umru Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini Izet-ef. Čamdžić potvrdio je da su jučer, završetkom bacanja kamenčića na Mini, okončani svi hadžski obredi za bosanskohercegovačke hadžije.

 

– Sve naše hadžije uspješno su obavile hadž, što je za nas iz organizacije i vodičke službe osnovni emanet. Hadžije su sada u fazi priprema za oproštajni tavaf i odlazak u Medinu, gdje prve grupe putuju već 11. juna – kazao je ef. Čamdžić, istakavši opće zadovoljstvo i duhovnu atmosferu koja vlada među hadžijama.

PROČITAJTE JOŠ:  Mediji u Italiji: Bosanci su ponizili Azzurre, katastrofa i sramota bez presedana!

 

 

Prve grupe hadžija iz BiH kreću u Medinu 11. juna, a transferi će trajati do 17. juna. U Medini ih očekuje posjeta Revdi, Uhudu, Kibletejnu i mesdžidu Kuba, uz duhovno opuštanje nakon ispunjenih obaveza hadža.

NAJNOVIJE

MOŽDA VAS ZANIMA

Iranski tanker probio američku blokadu Hormuza

Iranski supertanker klase VLCC, koji su sankcionisale SAD, sposoban...

Kraj jedne političke ere: Pad Viktora Orbana i uspon nove Mađarske

Nakon više od decenije i po dominacije na političkoj...

Napetost na Bliskom istoku: Sukob SAD-a, Izraela i Irana prijeti globalnim posljedicama

Napetosti na Bliskom istoku ponovo su u fokusu svjetske...

Svijet na čekanju: Hoće li pregovori SAD-a i Irana spriječiti novu eskalaciju?

Nakon više od mjesec dana intenzivnih sukoba i prijetnji...

Trump: Kandidovat ću se za predsjednika Venecuele

Donald Trump ne prestaje izazivati reakcije svojim izjavama. Na...