Zbog nereda prekid susreta Zvezda – Partizan, danas finale bez publike (VIDEO)

Finalna utakmica srbijanskog košarkaškog Kupa Radivoja Koraća između Partizana i Crvene zvezde prekinuta je u nedjelju navečer u Kragujevcu zbog nereda u dvorani Jezero na polovici treće četvrtine i bit će nastavljena u ponedjeljak ali bez publike.

Nakon prekida koji je trajao skoro sat vremena, organizator finala Košarkaški savez Srbije (KSS) prihvatio je zahtjev Zvezdine uprave i, unatoč protivljenju vodstva Partizana, odlučio da se utakmica ne nastavi.

Utakmica je prekinuta u 26. minuti kada je jedan navijač Zvezde pokušao zapaliti zastavu suparničkog tima, ali su ga navijači Partizana uhvatili, pa je Zvezdina navijačka skupina probila kordon policije, na teren je bačena dimna bomba, a igrači su se povukli s parketa.

Uslijedila je 45-minutna stanka i nakon što je policija uspjela uspostaviti red u publici, istjerati izgrednike i isprazniti dio tribina, košarkaši su se vratili na teren.

Međutim, Zvezdin kapetan Igor Rakočević ubrzo je zatražio prekid utakmice uz obrazloženje da je parket nesiguran za igru, čemu su se usprotivili suparnički igrači. Ipak, nekoliko minuta kasnije, KSS je odlučio prekinuti utakmicu koja će biti nastavljena u ponedjeljak u 18 sati kod rezultata 43:43. Igrat će se četiri minute i šest sekundi do kraja treće četvrtine, te cijelu četvrtu četvrtinu ali – bez publike.

Titulu osvajača Kupa brani ekipa Partizana, a prve ocjene i komentari večerašnjeg skandala imaju jednu zajedničku nit – srpska košarka je dobila snažnu pljusku od koje će se dugo oporavljati.