UEFA Evropa liga: Rijeka poražena od Napolija, Roma deklasirala Cluj

Večeras se igraju utakmice trećeg kola grupne faze UEFA Evropa lige, a od mečeva koji su se igrali u terminu od 18.55 sati najveću pažnju ljubitelja fudbala privukli su dueli Benfica-Rangers i PAOK-PSV, javlja Anadolu Agency (AA).

Benfica je u grupi D u Lisabonu remizirala 3:3 protiv ekipe Rangersa. PAOK je u grupi E savladao PSV, rezultatom 4:1.

Od klubova iz regije, Rijeka je u grupi F poražena od Napolija s 1:2. Hrvatski klub je u 13. minuti poveo golom Roberta Murića, ali je Napoli izjednačio u 43. preko Diega Demmea, da bi do pobjede došli autogolom Filipa Brauta u 62. minuti.

Od ostalih mečeva, Roma je pobijedila CFR Cluj, rezultatom 5:0, Ludogorets je izgubio od Tottenhama s 1:3, Sivasspor je slavio protiv Qarabaga s 2:0, Real Sociedad je savladao AZ Alkmaar (1:0), a Slavia Prag je upisala pobjedu protiv francuske Nice (3:2).