Real Madrid i Liverpool u četvrtfinalu Lige prvaka

Real Madrid i Liverpool su se plasirali u četvrtfinale Lige prvaka.

Paris Saint-Germain (PSG) je u okviru osmine finala, poslije poraza rezultatom 3:1 u prvom meču u Madridu, u uzvratu na Parku prinčeva u Parizu poražen od Real Madrida sa 1:2, što je Madriđanima bilo više nego dovoljno za plasman među osam najboljih klubova u Evropi.

U prvom dijelu igre ni na jednoj strani nije bilo mnogo izglednih prilika, kao ni golova, pa se na odmor otišlo kod nepopularnog rezultata 0:0.

Real Madrid je ipak u 51. minuti uspio povesti sa 1:0 golom Cristiana Ronalda na asistenciju Lucasa. Domaćin je u 66. minuti ostao sa igračem manje nakon što je Marco Verratti zaradio drugi žuti, automatski crveni karton. Parižani su uspjeli izjednačiti u 71. minuti golom Edinsona Cavanija na asistenciju Javiera Pastorea. Ipak, gosti su ponovo imali prednost kada je u 80. minuti pogodio Casemiro. Do kraja meča više nije bilo golova, pa je rezultat završen pobjedom Reala koji se tako plasirao u u četvrtfinale Lige prvaka, javlja Anadolu Agency (AA).

Liverpool, koji je u prvoj utakmici u gostima slavio visokom pobjedom sa 5:0 protiv Porta, u revanšu na Anfieldu je igrao bez golova protiv portugalske ekipe. U prvom poluvremenu nije zabilježena skoro nijedna izgledna prilika na meču, pa je na odmoru rezultat glasio 0:0.

U nastavku skoro identičan scenario, pa je Liverpool zbog pobjede u prvom meču zasluženo izborio četvrtfinale elitnog takmičenja.

U srijedu su na programu još dva uzvratna meča, a sastaju se Manchester City – Basel i Tottenham – Juventus.