Poraz bh. košarkaša od Hrvatske

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine pretrpjela je ubjedljiv poraz u drugom kolu turnira u Zagrebu. Košarkaši BiH su nakon pobjede nad Izraelom na otvaranju turnira, večeras u drugom kolu poraženi od domaćina Hrvatske sa 97:79 (19:16, 21:21, 28:19, 29:23).

Reprezentacija BiH prvo poluvrijeme bila je ravnopravan protivnik, a veći dio prve četvrtine imali su prednost. Hrvatska je u trećem periodu uspjela “prelomiti” utakmicu u svoju korist i sa nekoliko vezanih poena otići na dvocifrenu prednost.

Najefikasniji u reprezentaciji BiH bili su Elmedin Kikanović sa 17 i Andrija Stipanović s 15 poena, dok je selekciju Hrvatske predvodio Mario Hezonja sa 24 poena.

U drugom meču drugog kola od 21 sat igraju Izrael i Estonija.

Turnir se završava u petak, a reprezentacija BiH od 18 sati igra s Estonijom. To će ujedno biti posljednja pripremna utakmica bh. košarkaša uoči početka Eurobasketa.