Marc Marquez opet slavio, blizu odbrane titule prvaka MotoGP šampionata

Najbolji vozač današnjice Marc Marquez uvjerljivo je pobijedio na današnjoj utrci MotoGP-a koja je vožena u Španiji za Veliku nagradu Aragona, javlja Anadolu Agency (AA).

Španac Marquez s današnjom pobjedom je sakupio 300 bodova. Drugi u poretku vozača je Andrea Dovizioso koji ima 98 poena manje pa bi Marquez već na narednoj utrci na Tajlandu mogao osigurati odbranu titule prvaka.

Peterostruki prvak Marquez na Hondi je danas slavio četvrtu uzastopnu pobjedu, a na drugom mjestu je utrku završio Dovizioso, dok se kao trećeplasirani na podijum popeo i Jack Miller.

Bila je to 52. pobjeda Marqueza u karijeri, a u karijeri je odvezao ukupno 200 utrka moto takmičenja.

Jedan od najboljih vozača MotoGP-a i Marquezov timski kolega Jorge Lorenzo se i dalje muči s povratkom na vrh. Bivši prvak svijeta danas je utrku završio na predzadnjem mjestu.

“Leptir bez krila” osvojio zlatnu medalju: Ismail Barlov je prvak Evrope

Ismail Barlov, paraplivački reprezentativac Bosne i Hercegovine osvojio je...

Željezničar i Sarajevo podijelili bodove: Derbi obilježila čak tri crvena kartona

Fudbaleri Željezničara i Sarajeva podijelili su bodove u 152....

(VIDEO) Pogledajte kako je otpjevana Grbavica pred derbi Željezničara i Sarajeva