Manchester United izbacio Arsenal iz FA kupa

U najzanimljivijem susretu šesnaestine finala engleskog FA kupa Manchester United je u Londonu pobijedio domaći Arsenal 3:1 i plasirao se u sljedeće kolo.

Gosti su do vodstva 2:0 došli u rasponu od svega dvije minute, i to golovima Sanchez i Lingaarda u 31. i 33. minuti susreta. Nadu “Topnicima” vratio je Aubameyang pogotkom u 43. minuti, no sve eventualne dvojbe oko pobjednika riješio je Martial golom u 82. minuti za konačnih 3:1.

Bila je to osam uzastopna pobjeda za privremenog trenera “Crvenih vragova” Olea Gunnara Solskjaera.

U drugom susretu igranom u petak Bristol City je na svom terenu pobijedio Bolton Wandererse.

U ostalim susretima šesnaestine finala FA kupa u subotu se sastaju: Accrington Stanley – Derby County, Swansea City – Gillingham, Shrewsbury Town – Wolverhampton Wanderers, Brighton & Hove Albion West Bromwich Albion, Doncaster Rovers – Oldham Athletic, Middlesbrough – Newport County, Manchester City – Burnley, Portsmouth – Queens Park Rangers, Newcastle United – Watford, Millwall – Everton i Wimbledon – West Ham United.

U nedjelju su na programu dvoboji Crystal Palace – Tottenham Hotspur i Chelsea – Sheffield Wednesday, a u ponedjeljak Barnet – Brentford.