Liverpool drugi finalist Lige prvaka

Roma je u revanšu polufinala Lige prvaka na stadionu “Olimpico” rezultatom 4:2 savladala Liverpool koji je ipak zbog pobjede od 5:2 u prvom meču izborio plasman u finale.

Gosti su poveli već u 9. minuti golom Sadioa Manea koji je pogodio na asistenciju Roberta Firmina.

Roma je uspjela izjednačiti na 1:1 u 15. minuti autogolom Jamesa Milnera.

Liverpool je u 25. minuti poveo sa 2:1 golom Georginija Wijnalduma, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Domaćin je ponovo uspio poravnati rezultat golom Edina Džeke u 52. minuti.

Roma je u 86. minuti golom Radje Nainggolana uspjela povesti sa 3:2, a potom i sa 4:2, ponovo golom Nainggolana, ovaj put iz penala u trećoj minuti sudijske nadoknade.

Liverpool je tako uspio sačuvati stečenu prednost za plasman u finale ovog takmičenja, javlja Anadolu Agency (AA)..

U finalu će igrati protiv Real Madrida koji je u polufinalu izbacio Bayern Minhen.

Finale Lige prvaka igrat će se 26. maja na Olimpijskom stadionu u Kijevu.