Kraj Zimskih olimpijskih igrara u Pekingu, najuspješniji sportisti Norveške

Na stadionu “Ptičje gnijezdo” u  Pekingu  u toku  je svečana ceremonija zatvaranja 24. zimskih olimijskih igara. U proteklih 17 dana za olimpijska odličja borilo se 3.000 sportista iz 91 države.

Najuspješniji su bili sportisti Novreške koju su ukupno osvojili 37 medalja, od kojih 16 zlatnih, slijede Njamačka sa 12, Kina se devet, te SAD, Švedska i Holandija sa po osam najsjajnih odličja.

Među osvajačima medalja bili su sportisti iz rekordnih 29 država.

Junak ovogodišnjih igara je Norveški biatlonac Johannes Thingnes Bo sa osvjenih pet medlja, četiri zlata i jednom bronzom.

Od šest  bosanskohercegovačkih predstavnika u Pekingu najbolji plasmane zabilježila je 22-godišnja Visočanka Elvedina Muzaferija, koja je zauzela 25. mjesto u  disciplini Super-G  i Emir Lokmić sa 27. mjestom u slalomu.

Na ceremonji svačanog zatvaranja govorit će i predsjednici Kine i MOK-a Xi Jinping i Thomas Bach, te predsjednik Organizacionog komiteta Cai Qi.

Naredne Zimske olimpijske igre bit će održane 2026. godine u Italiji, u  Milanu i Cortini D’Ampezzo.

Požar u sarajevskom naselju: Na terenu dva vatrogasna vozila

U večernjim satima došlo je do požara u sarajevskom...

Slučaj nestale djevojčice Danke Ilić: Ko su uhapšeni u akciji FUP-a u Hadžićima?

Od izvora bliskih istrazi saznali smo imena uhapšenih u...