Ibišević igrao kao u najboljim danima: Gol i dvije asistencije u pobjedi Herthe

Nogometaši Herthe pobijedili su na Olimpijskom stadionu u Berlinu, u okviru 27. kola Bundeslige, ekipu Uniona rezultatom 4:0. Utakmicu je obilježio nekadašnji reprezentativac Bosne i Hercegovine Vedad Ibišević.

Prvo poluvrijeme mreže su mirovale, premda su domaći bili bolji. U nastavku je Hertha kapitalizirala dobru igru.

U 51. minuti Ibišević je iskoristio sjajno ubacivanje Plattenhardta i glavom zakucao loptu u mrežu za vodstvo od 1:0. Odmah u narednoj minuti prednost su udvostručili, a Ibešević je asistirao Lukebakiju.

Devet minuta poslije Vedad je upisao novu asistenciju, ovaj put za Cunhu, koji uvećava vodstvo na 3:0. Konačnih 4:0 postavio je Boyata.

Bivšem bh. reprezentativcu ovo bio peti pogodak u Bundesligi, a još dva je postigao u nacionalnom kupu.

Na kontu ima i četiri asistencije. Hertha je s novom pobjedom skočila na 10. mjesto Bundeslige, dok je Union Berlin trenutno na 12. poziciji.