Historijski uspjeh nogometašica BiH: Plasirale se u baraž

Reprezentativke Bosne i Hercegovine remizirale su danas u Bakuu 1:1 s Azerbejdžanom u susretu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2023.

Ovaj bod je bio dovoljan našim seniorkama da zadrže drugo mjesto u grupi te ostvare historijski uspjeh i plasman u baraž, s obzirom na to da je Crna Gora poražena u Podgorici od Malte s 0:2.

U prvom poluvremenu terensku inicijativu imale su Zmajice. Izabranice Samire Hurem nastojale su da dođu do gola, ali nisu iskoristile svoje prilike dok domaći tim nije uspijevao da kreira bilo kakvu šansu za pogodak. Omjer od 11:1 u šutevima nakon prvih 45 minuta igre najbolji je pokazatelj koliko je bh. tim bio ofanzivno orijentisan.

U nastavku reprezentacija Bosne i Hercegovine do prednosti dolazi u 64. minuti golom Minele Gačanice, međutim svega tri minute poslije Nazlican Parlak izjednačuje rezultat.

Bosna i Hercegovina je kvalifikacije završila na drugom mjestu grupe E sa 11 bodova, iza Danske koja je osvojila 24, a ispred Crne Gore s devet te selekcija Azerbejdžana i Malte koje su osvojile po sedam bodova.

Žrijebanje parova baraža bit će obavljeno u petak, dok su utakmice na programu 6. i 11. oktobra ove godine, prenosi Klix.ba.

Svjetsko prvenstvo će biti održano 2023. godine u Australiji i Novom Zelandu.

Požar u sarajevskom naselju: Na terenu dva vatrogasna vozila

U večernjim satima došlo je do požara u sarajevskom...

Slučaj nestale djevojčice Danke Ilić: Ko su uhapšeni u akciji FUP-a u Hadžićima?