Fudbaleri Željezničara savladali Krupu

Fudbaleri Željezničara savladali su Krupu s 1:0 u utakmici šesnaestine finala Kupa BiH, koja se igrala na stadionu ”Grbavica”. Željezničar je u ovom meču igrao veoma loše i nije uspijevao savladati gostujućeg golmana do četvrtog minuta sudijske nadoknade, kada je nakon dosuđenog penala, s bijele tačke bio precizan Ognjen Đelmić.

Plavi su u prvih 45. minuta utakmice imali tek jedan udarac prema okviru gola Krupe, dok su s druge strane gosti imali odličnu šansu za postizanje gola u 31. minutu, ali je golman Kjosevski uspio odbraniti.

Drugo poluvrijeme nije donijelo ništa bolju igru Željezničara, sve do samog finiša, kada su dobre prilike za gol imali Beganović, Đelmić i Blagojević. Osminu finala Kupa BiH Željezničaru je pogotkom iz penala donio Đelmić tek u 94. minutu, uz proteste domaćih navijača.

Branilac naslova u Kupu BiH, sarajevski Olimpic, oprostio se od takmičenja porazom u Lukavcu od Radničkog s 2:1. Golove za domaći tim postigli su Junuzović u 15. i Kuduzović u 29. minutu susreta, dok je jedini gol za goste postigao Jusufović. Tuzlanska Sloboda nastavila je s dobrim igrama u novoj sezoni pobijedivši na gostovanju u Goraždu s 2:0. Prvi gol za Tuzlake krajem prvog poluvremena postigao je Jasmin Moranjkić, dok je drugi pogodak u nastavku meča postigao Mersudin Ahmetović.