Fudbaleri Slobode ostvarili pobjedu u utakmici sezone

Fudbaleri tuzlanske Slobode pobijedili su banjalučki Borac rezultatom 2:1 (1:1) u utakmici 31. kola Premijer lige BiH.

Utakmica je za Tuzlake bila biti ili ne biti, a s pobjedom su gotovo i teoretski obezbijedili opstanak u Premijer ligi BiH. Rudar iz Prijedora ima teoretsku šansu, ali je ona u domenu naučne fantastike jer im je potrebno da stignu Slobodinu gol-razliku, ali i da upišu obje pobjede, a Tuzlaci poraze.

Od prvih trenutaka današnje utakmice Sloboda je diktirala ritam. Veliko slavlje je ubilježeno u 14. minuti kada je loptu iz kornera uputio Dženis Beganović, a Mirsad Ramić udarcem glavom matirao golmana Banjalučana.

Do finiša prvog dijela Sloboda je imala više od igre, a onda je Milan Vušurović u 45. minuti kaznio grešku u odbrani domaćih. Uslijedili su protesti Tuzlaka, a crveni karton je pokazan treneru Gradimiru Crnogorcu.

U nastavku blaga terenska inicijativa je na strani domaćih. U 72. minuti Mirsad Ramić je ponovo strijelac, ali ovoga puta na asistenciju Mladena Veselinovića.

Sloboda je do kraja uspjela sačuvati dragocjenu prednost i došla do 32 boda. S druge strane Borac je ostao na 50 osvojenih bodova.