FK Sarajevo i Široki upisali važne bodove na gostovanjima

Fudbaleri FK Sarajevo upisali su pobjedu u prvom susretu proljetnog dijela sezone Premijer lige Bosne i Hercegovine. Izabranici Mehe Kodre slavili su u 16. kolu na gostovanju u Gradačcu, gdje su na veoma lošem terenu domaću Zvijezdu pobijedili s 3:0. Golove za Sarajevo postigli su Bekić u 18. te Benko u 22. i 76. minutu susreta.

Široki Brijeg je upisao važna tri boda na gostovanju Radniku u Bijeljini, iako je domaći tim prvi došao u vodstvo pogotkom Galešića u 14. minutu. Ipak, lider na tabeli brzo se konsolidirao i do kraja prvog poluvremena preokrenuo utakmicu u svoju korist. Strijelci su bili Wagner u 28. i Peko u 37. minutu. Tuzlanska Sloboda je deklasirala Travnik s 4:0, a branilac titule prvaka Zrinjski na svom terenu je pobijedio Slaviju s 2:0.

Drina je pobijedila Velež s 3:1, a Vitez Čelika s 1:0. Od 17.30 sati igraju Borac i Mladost, dok će u derbiju kola sutra na ”Grbavici” s početkom u 14.30 sati igrati Željezničar i Olimpic.