Euroliga u košarci: Poraz Budućnosti od Olimpijakosa

Košarkaši Budućnosti poraženi su večeras u Podgorici od Olimpijakosa 76:89 (21:27,13:24, 20:20, 22:16), u meču 25. kola Eurolige, javlja Anadolu Agency (AA).

Budućnost je tako upisala devetnaesti poraz, a ima i šest pobjeda. S druge strane, grčki tim je zabilježio 13 pobjeda, uz 12 poraza i tako ostao u trci za play-off.

Podgorica, Crna Gora – 8. mart 2019: Košarkaši Budućnosti poraženi su večeras u Podgorici od Olimpijakosa 76:89 (21:27, 13:24, 20:20, 22:16), u meču 25. kola Eurolige ( Miloš Vujovic – Anadolu Agency )

Olimpijakos je od starta krenuo silovito, poveo najprije 6:0, nakon toga i 12:4. Nakon toga, Budućnost pravi seriju od 12:0, stiže do preokreta, ali gosti iz Grčke ipak dobijaju prvu dionicu 27:21.

Druga četvrtina počela je slično kao i prva, serijom Olimpijakosa. Budućnost nije imala adekvatan odgovor za raspoložene Milutinova i Pritenzisa. Olimpijakos je na poluvremenu otišao s prednošću od 17 poena razlike, 51:34.

Drugo poluvrijeme nije donijelo velike promjene. Olimpijakos je iskusno čuvao vodstvo, a samo je na momente Budućnost uspijevala da razliku spusti ispod 15 razlike.

Na fotografiji: Duel Webera (Olimpijakos) i Cola (Budućnost) ( Miloš Vujovic – Anadolu Agency )

Na kraju, pobjeda Olimpijakosa 89:76.

U ekipi Budućnosti, najefikasniji Noris Cole i Filip Barović sa po 13 poena. U pobjedničkom timu, Printezis je ubacio 19 poena.

Budućnost će u narednom kolu gostovati ekipi Baskonije.