Euroliga u košarci: Budućnost poražena od Khimkija u Podgorici

Košarkaši podgoričke Budućnosti poraženi su večeras na svom parketu od ruskog Khimkija rezultatom 90:98 (20:22, 26:23, 19:23, 25:30), u meču 22. kola Eurolige, javlja Anadolu Agency (AA).

U meču koji je 39 minuta bio izjednačen, pobjednik je odlučen u posljednjem minutu, kada je košarkašima Budućnosti pala koncentracija, za 60 sekundi izgubili su tri lopte, što je Khimki iskoristio i upisao osmu pobjedu, uz 13 poraza. S druge strane, Budućnost je zabilježila 16 poraz, a upisala je i šest pobjeda.

Gosti su bolje otvorili meč, poveli 5:0, ali je Budućnost ubrzo uzvratila, trojkama Jacksona povela 10:8. Do kraja četvrtine, u kojoj su gosti pogodili šest trojki, igralo se poen za poen, a Khimki je prvu dionicu završio s prednošću 22:20.

Nastavak meča donio je potpuno izjednačenu igru, gdje su se obje ekipe smjenjivale u vođstvo. Budućnost je na poluvrijeme otišla s prednošću 46:45, da bi Khimki nešto bolje zaigrao u trećoj dionici i s dvije uzastopne trojke Jenkinsa poveo 68:65, uoči ključnih deset minuta.

Budućnost je sjajno krenuo u posljednjoj dionici, razigrao se Bell koji je pogodio dvije trojke. Imali su domaći pet poena prednosti na pet minuta do kraja, i sve je ličilo na novu pobjedu Budućnosti pred svojim navijačima.

Ipak, u posljednjih 60 sekundi utakmice, Khimki je najprije dao trojku, da bi Budućnost u tri naredna napada izgubila loptu, što su gosti iz Rusije iskoristili i slavili 90:98.

U ekipi Budućnosti najefikasniji je bio Noris Cole, koji je ubacio 20 poena, dok je Goga Bitadze dodao 17 poena. U ekipi Khimkija, Jordan Mickey je ubacio 25 poena.

Budućnost će u narednom kolu gostovati ekipi Žalgirisa.