Euro U21: Španija i Njemačka u reprizi prošlog finala

Sjajne utakmice vidjeli smo u polufinalu Evropskog prvenstva za mlade reprezentacije (U 21) koje se odigrava u Italiji. Finale će biti repriza 2017. godine, Njemačka protiv Španije.

Nijemci su u svom stilu eliminirali Rumuniju koja je tokom cijelog turnira blistala, a i u većem dijelu polufinala bila je dominantna.

Amiri je nakon lijepog solo prodora doveo Nijemce u vodstvo, a iz penala je izjednačio napadač Palerma Puscas. Isti igrač je u samom finišu pogodio za preokret.

Njemačka poravnava početkom drugog dijela, kada je penal uspješno realizirao Waldschmidt.

I onda kako to obično biva, „Elf“ riješava stvari u samom finišu. Waldschmidt je u 90. majstorski pogodio iz slobodnog udarca, u posljednjim trenucima meča Amiri je završio priču u Bolonji za konačnih 4:2.

I u drugom meču viđen je preokret, ali kakav. Francuska je golom Matete povela protiv Španija, a onda ih je „Furija“ pomela s terena.

Roca je pogodio za 1:1, da bi Oyarzabal iz penala donio vodstvo Špancima.

Fudbaler zagrebačkog Dinama, Olmo, bio je strijelac pogotka u 47. minuti za 3:1, a konačnih 4:1 postavio je Mayoral u 67. minuti.

Finale je na programu u nedjelju u 20.45, u Udinama, a direktan prenos moći će se gledati na BHT1.

Željezničar i Sarajevo podijelili bodove: Derbi obilježila čak tri crvena kartona

Fudbaleri Željezničara i Sarajeva podijelili su bodove u 152....

(VIDEO) Pogledajte kako je otpjevana Grbavica pred derbi Željezničara i Sarajeva

Pred početak utakmice između Željezničara i Sarajeva, koja se...