EURO 2016 u futsalu: Rusija savladala Srbiju 3:2 za plasman u finale

U beogradskoj Areni pred 11.161 navijačem u prvom polufinalnom meču na EURO 2016 u futsalu Rusija je, nakon produžetaka, ukupnim rezultatom 3:2 pobijedila domaćina Srbiju, javlja Anadolu Agency (AA). U regularnom toku utakmice rezultat je završen neriješeno 2:2 nakon čega su igrani produžeci.

Pogotke za selekciju Srbiju su postigli Mladen Kocić u 26. i Miloš Simić u 36. minuti, a za Rusiju Eder Lima u 13. i Sergei Abramov u 33. minuti utakmice.

Rusi su u prvom produžetku utakmice došli u prednost od 3:2 pogotkom Romula, kojim su se plasirali u finale futsala EURO 2016 nakon što u drugom produžetku nije bilo golova.

Selekcija Španije je savladala Kazahstan rezultatom 5:3. Ovom pobjedom reprezentacija Španije se plasirala u finale gdje će se sastati sa Rusijom. U utakmici za treće mjesto će igrati Srbija i Kazahstan.

Susret za treće mjesto i finale igrat će se u Areni u subotu, 13. februara ove godine.