Džeko sinoćnjim pogotkom postavio novi rekord: Ušao u historiju milanskog derbija

Kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko (36) sinoćnjim golom za Inter postavio je novi rekord te je ušao u historiju milanskog derbija koji je sinoć završen pobjedom Milana rezultatom 3:2.

Džeko je utakmicu počeo na klupi za rezervne igrače, a priliku za igru na San Siru dobio je u 64. minuti kod rezultata 3:1 za Milan.

Našem napadaču bilo je dovoljno samo tri minute na terenu da iskoristi asistenciju Darmiana i postigne svoj prvi pogodak u novoj sezoni.

Sinoćnji pogodak Džeko je postigao sa svojih 36 godina i 170 dana. Precizni italijanski statističari iskopali su podatak da je Džeko ujedno postao najstariji strijelac Intera u utakmicama protiv Milana.

Iza sebe je ostavio Waltera Samuela koji je kao član Intera zabio Milanu s 34 godine i 198 dana, prenosi Klix.ba.

Džeko je do sada upisao pet nastupa u Seriji A. Postigao je jedan gol i ima jednu asistenciju.

Priliku za novi pogodak Džeko će imati već u srijedu kada Inter u Ligi prvaka dočekuje Bayern.