CSKA i Anadolu Efes u finalu Eurolige

U finalu košarkaše Eurolige sastat će se moskovski CSKA i Anadolu Efesa.

U prvom polufinalu Final Foura u Vitorija-Gasteizu u okršaju turskih klubova Anadolu Efes bio je bolji od Fenerbahčea 92:73, dok je u reprizi prošlogodišnjeg finala CSKA pobjedio aktualnog europskog prvaka Real Madrid 95:90.

Shane Larkin i Vasilije Micić bili su najzaslužniji za Efesovu pobjedi i prvo finale Eurolige za taj turski klub.

Micić je ubacio 25 poena i uhvatio 5 skokova, dok je Larkin postigao 30 poena, od čega 11 u ključnoj trećoj četvrtini u kojoj je Efes nakon izjednačenog prvog poluvremena pobjegao na dvoznamenkastu razliku i tu prednost više nije ispuštao do kraja utakmice. Larkin je pored 30 poena ostvario 7 skokova i 7 asistencija.

Najbolji pojedinac kod Fenerbahčea bio je Jan Vesely s 14 poena.

U drugom polufinalu Moskovljani su uspjeli nadoknaditi -13 te izboriti plasman u finale. Real je krajem treće četvrtine imao prednost 71:58 no CSKA je odličnom igrom u posljednjih deset minuta uspio uhvatiti priključak te na kraju doći do pobjede.

Rusku momčad do pobjede su predvodili Nando de Colo i Sergio Rodriguez sa po 23 koša, dok su kod Reala najefikasniji bili Fabien Causer sa 18 i Sergio Llull sa 13 koševa.

CSKA će u nedjeljnom finalu tražiti osmi naslov prvaka Europe, a za Anadolu Efes bit će to šansa da dođe do prvog naslova kontinentalnog prvaka u klupskoj povijesti, piše Fena.