Bilijar: Juniori BiH zaustavljeni u četvrtfinalu Evropskog prvenstva

Juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine je nakon velike borbe poražena u četvrtfinalu Evropskog prvenstva koje se održava u holandskom Veldhovenu.

Iako po prvi put u historiji imamo reprezentaciju u ekipnom takmičenju, naši Zmajevi su preko super jake Poljske i Rusije stigli do četvrtfinala, a imali su i veliku priliku da izbace Finsku te osvoje medalju, petu na ovom prvenstvu (Pehlivanović osvojio zlato i bronzu, Piknjač dvije bronze).

Naša ekipa u sastavu Sanjin Pehlivanović, Faruk Terzić i Ajdin Piknjač, koji je kadet ali nastupa u juniorskoj reprezentaciji izgubila je 1:2.

Sanjin Pehlivanović je u disciplini „10“ bio bolji od Kare Langstroema, 7:3, dok je Piknjač u disciplini „8“ izgubio od Jere Virtarante 3:7.

Terzić je bio u konstantnom vodstvu u disciplini „9“ protiv Aauta Suoraniemija, ali kod rezultata 7:5 za našeg igrača, Finac osvaja tri zadnje partije i sa 8:7 osigurava polufinale svojoj ekipi.

Jučer su se igrali i pojedinačni mečevi u posljednjoj disciplini na Evropskom prvenstvu, „9“. U juniorskoj konkurenciji Pehlivanović je poražen u osmini finala od Hrvata Ivana Galića, a kolo ranije Terzić je ispao nakon poraza od Šveđanina Rangara Gronstena.

Ajdin Piknjač je u kadetskoj konkurenciji stigao do četvrtfinala nakon što je savladao Davida Ardu (Austrija) 7:6, Aleksandera Černišova (Rusija) 7:2, Sandera Konta (Estonija) 7:1 i Egora Sokolova (Rusija) 7:2.

Protivnik Piknjača u polufinalu je Poljak Szymon Kural, jedan od najboljih kadeta Evrope.