Bh. finale u Zagrebu: Pehlivanoviću trofej, Piknjaču drugo mjesto

Turnir Zagreb open u bilijaru protekao je u znaku bh. bilijarista, a u finalu su gledaoci uživali u sjajnom meču između Sanjina Pehlivanovića i Ajdina Piknjača.

Pehlivanović (18 godina) je savladao Piknjača (16 godina) 8:6, višestruki evropski prvak osvojio je novi trofej, a talentirani Ajdin još jednom potvrdio da velikim koracima napreduje ka samom vrhu svjetskog bilijara.

U izuzetno jakom međunarodnom turniru koji je okupio najbolje igrače iz regiona, Bosna i Hercegovina imala je pet predstavnika u šesnaestini finala, Faruk Terzić, Adi Kulalić i Nihad Agić nisu prošli dalje, dok su Pehlivanović i Piknjač otišli do samog kraja.

Zanimljivo je kako su Sanjin i Ajdin igrali i u prvoj fazi turnira, kada je također slavio Pehlivanović, Piknjač je zatim kroz repasaž stigao do šesnaestine finala, a onda pobijedio četiri protivnika i došao do borbe za trofej.

Turnir se igrao u klubu „8 ball Sesvete“.

Inače, na posljednjem Evropskom prvenstvu za mlade, Pehlivanović je postao evropski prvak u disciplini „10“, te bronzanu medalju u disciplini „8“ (do 19 godina), dok je Piknjač osvojio dvije bronzane medalje (discipline „14“ i „10“) u konkurenciji do 17 godina.

“Leptir bez krila” osvojio zlatnu medalju: Ismail Barlov je prvak Evrope

Ismail Barlov, paraplivački reprezentativac Bosne i Hercegovine osvojio je...

Željezničar i Sarajevo podijelili bodove: Derbi obilježila čak tri crvena kartona

Fudbaleri Željezničara i Sarajeva podijelili su bodove u 152....

(VIDEO) Pogledajte kako je otpjevana Grbavica pred derbi Željezničara i Sarajeva