Bayer Leverkusen i Eintracht Frankfurt u polufinalu Kupa

Eintracht Frankfurt i Bayer Leverkusen izborili su plasman u polufinale njemačkog nogometnog kupa.

U četvrtfinalnim susretima Eintracht je u Frankfurtu pobijedio Werder rezultatom 2:0, dok je Bayer u Leverkusenu porazio Union Berlin 3:1.

Domaća momčad u Frankfurtu povela je u posljednjim sekundama prvog dijela golom iz jedanaesterca kojeg je realizirao Andrea Silve. Prethodno je Ludwig Augustinsson igrao rukom u svom kaznenom prosotru.

Eintrachtovu pobjedu potvrdio je Daichi Kamada koji je u 60. minuti zabio za 2:0.

U polufinale se plasirao i Bayer Leverkusen pobjedom nad Union Berlinom 3:1 u utakmici u kojoj su “Apotekari” gubili 1:0 do 72. minute.

Gosti su poveli u 39. minuti preko Marcusa Ingvartsena, a preokret je uslijedio u posljednjih 20 minuta utakmice. U 72. Karim Bellarabi izjednačio je na 1:1, u 86. Charles Aranguiz doveo je Bayer u vodstvo 2:1, a za konačnih 3:1 zabio je Moussa Diaby u sudačkoj nadoknadi.

Dan ranije u polufinale su se plasirali Saarbruecken i Bayern Muenchen.