Sport

Barcelona postavila novi rekord

0

Barcelona je remijem protiv Valencije u Kupu kralja postavila novi rekord španskog fudbala, upisavši 29 uzastopnih utakmica bez poraza, javlja Anadolu Agency (AA).

Fudbaleri Barcelone su se u srijedu plasirali u finale Kupa kralja remijem od 1:1 u revanš utakmici protiv Valencije. Gol za Valenciju je postigao Alvaro Negredo u 39. minuti, a izjednačenje Barceloni je donio Wilfrid Kaptoum u 84. minuti utakmice.

Barcelona je inače u prvom meču polufinala savladala Valenciju s ubjedljivih 7:0.

Barsa je u revanšu gubila sve do samog kraja, ali su uspjeli izjednačiti i tako zabilježiti novi rekord španskog fudbala od 29 uzastopnih utakmica bez poraza.

LIFE:  Džeko sinoćnjim pogotkom postavio novi rekord: Ušao u historiju milanskog derbija

Prethodni rekord je držao Pep Guardiola sa 28 uzastopnih utakmica bez poraza, koji je izjednačen za vikend pobjedom Barse protiv Levantea.

Aktuelni šampion Španije i Evrope posljednji put je izgubio 3. oktobra od Seville.