ATP Doha: Novak Đoković u finalu protiv Rafaela Nadala

Španski teniser Rafael Nadal je prvi finalista ATP turnira u Dohi nakon što je u polufinalu savladao Ukrajinca Iliye Marchenka, prenosi Anadolu Agency (AA). Nadal je bio bolji rezultatom 2:0 u setovima (6:3, 6:4), nakon sat i 19 minuta igre. Španski teniser je u oba seta prikazao mnogo bolju igru i na kraju zaslušeno izborio plasman u finale ovog takmičenja. U finalu Španac čeka boljeg iz meča Novaka Đokovića i Tomaša Berdycha.

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković pobjedom u polufinalu protiv Tomaša Berdycha izborio je plasman u finale ATP turnira u Dohi. Đoković je protiv Berdycha slavio rezultatom 2:0 u setovima (6:3, 7:6), za sat i 44 minute.

U prvom setu srbijanski teniser je prikazao mnogo bolju igru, dok je u drugom setu Berdych pružio znatno veći otpor koji ipak nije bio dovoljan za prolazak u finale. Odluka o pobjedniku je pala u tie-brejku u kojem je Đoković bio bolji sa 7:3, odnosno 7:6 u setu.

Đoković će u finalu turnira u Dohi igrati protiv Rafaela Nadala koji je u polufinalu slavio protiv Iliye Marchenka.