Atletico bolji od Juventusa, pobjeda Manchester Cityja u Gelsenkirchenu

Nogometaši Atletico Madrida pobijedili su sinoć ekipu Juventusa sa 2:0 u prvom meču osmine finala Lige prvaka.

Španski tim zasluženo je došao do pobjede nakon bolje igre, posebno u drugom poluvremenu u kojem je u potpunosti nadigrao italijanskog prvaka. Atletico je imao nekoliko dobrih prilika preko Coste i Griezmanna koji je pogodio prečku, a jedan pogodak im je poništen nakon upotrebe VAR tehnologije, prenosi Fena.

Tim iz Madrida je dva gola postigao u pet minuta i stekao veliku prednost uoči revanša u Torinu. U 78. minuti domaći nogometaši došli su u vodstvo golom Gimeneza, koji se najbolje snašao u velikoj gužvi u šesnaestercu, dok je pet minuta kasnije kapiten Godin iskoristio nesmotrenost u odbrani Juventusa i postavio konačan rezultat.

Bosanskohercegovački reprezentativac u dresu Juventusa Miralem Pjanić igrao je do 72. minute kada ga je zamijenio Emre Can.

U drugom večerašnjem meču Manchester City je u gostima nakon preokreta pobijedio Schalke sa 3:2. Domaći su nakon prvih 45 minuta imali prednost od 2:1, ali je engleski tim u nastavku uspio preokrenuti rezultat i doći do pobjede.

Aguero je goste doveo u vodstvo u 18. minuti, ali je Schalke golovima Bentaleba sa bijele tačke, u 38. i 45. minuti uspio doći do preokreta.

Ipak, Manchester City je u drugom poluvremenu, iako je od 68. minute igrao s igračem manje nakon isključenja Otamendija,  uspio napraviti novi preokret i doći do pobjede. Prvo je Sane u 85. minuti pogodio za izjednačenje, a pobjedu Cityju donio je Sterling u posljednjoj minuti utakmice.

Uzvratni susreti igraju se 12. marta u Manchesteru, odnosno Torinu.