Snažan zemljotres pogodio Tibet: Poginulo 95 ljudi

Broj žrtava razornog zemljotresa na Tibetu popeo se na 95, a mnogi ostali su zarobljeni i strahuje se da će broj stradalih brzo postati trocifren.

Zvaničnici u regionu rekli su na kratkoj konferenciji za novinare da je još 130 povrijeđeno, javila je državna televizija CCTV.

Video na CCTV-u prikazuje spasilačke radnike u narandžastim odijelima kako se penju na hrpe krhotina koji blokiraju kuće u teško oštećenom selu, dok su komadi koji su bili oboreni sa zgrada zatrpali ulice i smrskali automobile.

PROČITAJTE JOŠ:  Islamska zajednica u BiH: Upozorenje vjernicima na lažne ponude za hadž

Državni mediji izvještavaju da je, pored smrtnih slučajeva, oštećeno oko 1.000 kuća, a 130 ljudi je povrijeđeno, pozivajući se na štab za pomoć u potresu na Tibetu.

Američki geološki zavod saopćio je da je potres bio magnitude 7,1 i da je bio relativno plitak na dubini od oko 10 kilometara. Kina je zabilježila magnitudu od 6,8.

NAJNOVIJE

MOŽDA VAS ZANIMA

Krajina tuguje: Nakon Amine Japić (17) preminuo i Abedin Duratović (19)

Abedin Duratović, 19-godišnji mladić iz Bosanske Otoke, podlegao je...

Donji Vakuf: U rijeci Vrbas pronađeno tijelo muškarca

Na lokalitetu Barice u općini Donji Vakuf, u rijeci...

HDZ srušio sjednicu: Rasprava o femicidu ponovo odgođena

Od današnje sjednice Predstavničkog doma Parlamenta Federacije BiH očekivalo...

Porezna uprava pojačat će inspekcije uoči 1. maja: U fokusu mesare, trgovine…

Pred nastupajuće prvomajske praznike Porezna uprava Federacije BiH će...