Otpušten iz bolnice pa uhapšen zbog pokušaja ubistva

Tridesetogodišnji F.H. iz Gradačca, nakon što je otpušten iz Univerzitetskog kliničkog centra (UKC) Tuzla, uhapšen je jer se sumnjiči za pokušaj ubistva, potvrđeno je za “Nezavisne novine” iz MUP-a Tuzlanskog kantona.

Naime, policiji u Gradačcu, noćas oko 0.50, prijavljeno je da se u Ulici požaričkih branilaca čula galama te da je najvjerovatnije došlo do tuče, kao i da ima povrijeđenih.

Na teren su izašle patrole Policijske stanice Gradačac, te su zatečena dva povrijeđena mladića, o čemu je obaviješten dežurni tužilac.

“Povrijeđeni F.H. (30) i M.Š. (32), obojica iz Gradačca, su sanitetskim vozilom prevezeni u UKC Tuzla, gdje je M.Š. zbog teških povreda, ubodnih rana, koje najvjerovatnije potiču od hladnog oružja, zadržan na liječenju u UKC Tuzla”, kazali su za “Nezavisne novine” iz policije.

Pritom, F.H. je nakon ukazane medicinske pomoći otpušten, te je uhapšen zbog sumnji u pokušaj ubistva.

“Nakon kriminalističke obrade, F.H. će uz Izvještaj sa dokazima biti predat dežurnom tužiocu na postupanje”, rekli su iz policije.

Uviđaj su obavili istražioci Odjeljenja kriminalističke policije Policijske uprave Gradačac.

NAJNOVIJE

MOŽDA VAS ZANIMA

Vlada Federacije izdvojila 300.000 KM za sanaciju deponije Uborak

Vlada Federacije Bosne i Hercegovine je danas na telefonskoj...

Trump produžio sankcije za Zapadni Balkan

Predsjednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Trump je 22. juna...

Izetbegović pozvao Dodika da javno objavi snimak njihovog telefonskog razgovora

Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik je na društvenoj mreži X...