Nakon što su se danima smrzavali, Zeničani konačno dobili grijanje

Građani Zenice proteklih dana suočavali su se s niskim temperaturama i nedostatkom grijanja u svojim domovima.

Temperature zraka tokom noći padale su do tri stepena Celzija, a grijna sezona bi trebala početi danas, potvrđeno nam je iz JP Grijanje Zenica.

Iz JP Grijanje Zenica ranije su poručili da nema razloga za brigu i da će grijanje početi na vrijeme. Ipak, brojni građani su negodovali zbog toga što već ranije grijanje nije pušteno.

PROČITAJTE JOŠ:  Izetbegović pozvao Dodika da javno objavi snimak njihovog telefonskog razgovora

– Uradili smo većinu potrebnih radnji za pripremu sezone i za početak hladnog punjenja, odnosno hladne probe.

Hladno punjenje vode je u toku. Područja Nove Zenice, Blatuše i centralnog dijela grada su već napunjena i sve ide svojim tokom.

Očekujemo da ćemo već oko 14. oktobra imati spremnu mrežu za prijem toplote, kazao je Esad Kruškić, zadužen za operativne poslove u JP Grijanje Zenica početkom oktobra.

PROČITAJTE JOŠ:  Vlada Federacije izdvojila 300.000 KM za sanaciju deponije Uborak

U kratkom razgovoru iz Grijanja Zenica danas su nam poručili da se grijanje pušta prema građanima Zenice.

Gradonačelnik Zenice Fuad Kasumović ranije je isticao da grad posjeduje najmodernije grijanje u zemlji te da je toplana Zenica kapitalni projekt.

NAJNOVIJE

MOŽDA VAS ZANIMA

Vlada Federacije izdvojila 300.000 KM za sanaciju deponije Uborak

Vlada Federacije Bosne i Hercegovine je danas na telefonskoj...

Trump produžio sankcije za Zapadni Balkan

Predsjednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Trump je 22. juna...

Izetbegović pozvao Dodika da javno objavi snimak njihovog telefonskog razgovora

Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik je na društvenoj mreži X...

Pad cijena nafte nakon sporazuma SAD-a i Irana: Hoće li vozači u BiH uskoro osjetiti pojeftinjenje goriva?

Nakon višemjesečne neizvjesnosti na svjetskom energetskom tržištu, cijene nafte...