Muškarac iz Donjeg Vakufa oštetio kip Gospe i ukrao krunicu u Travniku

- Advertisement -

Travnička policija privela je muškarca iz Donjeg Vakufa koji se sumnjiči da je oštetio kip Gospe te otuđio krunicu iz Župe svetog Mihovila – Ovčarevo kod Travnika.

Kako se navodi u izvještaju MUP-a Srednjobosanskog kantona, policijski službenici PS Travnik uspješno su rasvijetlili kazneno djelo “Oštećenje tuđe stvari” i “Teška krađa” koja su izvršena 5. novembra na štetu Župe Svetog Mihovila – Ovčarevo, općina Travnik.

PROČITAJTE JOŠ:  Užas u Srbiji: Tijela dvoje tinejdžera (14) i (16) pronađena u garaži

Prema prijavi, od strane nepoznatih izvršitelja ili više njih oštećen je kip Gospe, dok je krunica otuđena.

Operativnim radom na terenu službenici policije su došli do saznanja da je osumnjičeni za izvršenje predmetnih kaznenih djela E.D. iz Donjeg Vakufa.

U saradnji s nadležnim Kantonalnim tužilaštvom protiv osumnjičenog se poduzimaju zakonom propisane mjere i radnje, stoji u policijskom izvještaju.

- Advertisement -

NAJNOVIJE

MOŽDA VAS ZANIMA

Danas je najdepresivniji dan u godini: Kako ste vi?

Danas nije tek još jedan ponedjeljak u mjesecu. Treći...

Tragedija u Srbiji: U požaru u staračkom domu poginulo šest osoba

Šest osoba je poginulo, a više njih je povrijeđeno...

Anel Bećirović osuđen na 20 godina zatvora zbog ubistva supruge Emire Maslan

Sredinom novembra 2023. godine je Sarajlije šokirala informacija o...

Konačno: Prvi kamioni sa humanitarnom pomoći ušli u Gazu

Kamioni s humanitarnom pomoći ušli su u Gazu danas...

Beograd: Tijelo žene pronađeno na terasi splava na Adi Ciganliji

Tijelo nepoznate ženske osobe pronađeno je na splavu na...