Mikkelsen pobjednik u Kataloniji

Norvežanin Andreas Mikkelsen u VW Polu pobjednik je relija po Kataloniji, 12. ispita svjetskog prvenstva. Mikkelsen je na predposljednjoj utrci sezone pobijedio s tri sekunde prednosti pred Fincem Jari-Matti Latvalom u VW Polu, dok je treći bio Španjolac Daniel Sordo u Hyundai i20 s više od 20 sekundi zaostatka.

Jaanus Ree/Red Bull Content Pool

Uoči posljednjeg brzinskog ispita vodeći u ukupnom poretku Francuz  Sebastien Ogier je imao 50 sekundi prednosti pred Mikkelsenom,. No, Ogier je ispustio nemoguće. Četiri kilometra prije cilja je izletio s ceste i razbio automobil zbog čega je morao odustati.

“Kada sam prošao ciljem mislio sam da sam osvojio drugo mjesto. Nisam mogao vjerovati kada su mi rekli da sam pobijedio,” kazao je 26-godišnji Mikkelsen koji je ostvario prvu pobjedu u karijeri.

U ukupnom poretku vodi Ogier sa 263 boda, na drugom mjestu je Latvala sa 180 bodova, a treći je Mikkelsen sa 154 boda. Sezona završava u Walesu gdje će se u okolici Deesida izmđu 12. i 15. studenog održati 71. izdanje Wales Rally GB.