Golovi Pjanića i Džeke za pobjedu Rome nad Juventusom [video]

Nogometaši Rome su u derbi susretu drugog kola italijanske Serije A danas u Rimu pobijedili Juventus sa 2:1. Pobjedu rimskom klubu donijeli su bh. reprezentativci Miralem Pjanić i Edin Džeko. Pjanić je u 61. minuti postigao gol iz slobodnog udarca za vodstvo Rome od 1:0, a Džeko je na 2:0 povisio u 79. minuti udarcem glavom.

Juventus je od 66. minute igrao s igračem manje nakon isključenja Robinha, a Patrice Evra je u 78. minuti dobio drugi žuti karton te su gosti iz Torina do kraja igrali s dva igrača manje. Uprkos tome, uspjeli su postići jedan pogodak preko Paula Dybale u 88. minuti.

Miralem Pjanić odigrao je cijelu utakmicu, dok je Edin Džeko igru napustio u sudijskoj nadoknadi.

Roma nakon dva kola ima četiri boda, dok branitelj naslova Juventus ostaje na začelju bez osvojenog boda.