Glumac Gérard Depardieu proglašen krivim za seksualni napad

Francuska filmska zvijezda Gérard Depardieu proglašen je na suđenju u Parizu krivim za seksualni napad na dvije žene na filmskom setu te je osuđen na uvjetnu kaznu od 18 mjeseci zatvora.

Dvije žene su optužile 76-godišnjeg glumca da ih je pipkao tokom rada na filmu 2021. Depardieu je negirao te optužbe, a njegov advokat je rekao da će se žaliti.

Pariški sud utvrdio je da je jedna od žena, scenografkinja Amélie, dala dosljedan iskaz, dok su se glumčevi iskazi s vremenom mijenjali. Novinarima je nakon toga rekla da je “vrlo dirnuta” i zadovoljna presudom, koja je za nju bila pobjeda.

PROČITAJTE JOŠ:  Projekat "Od Bacha do sevdaha" 24. januara u Švicarskoj, uskoro dolazi i u BiH

Depardieu je također osuđen za napad na pomoćnicu redatelja, Sarah.

Glumac nije bio na sudu kako bi čuo presudu, već je radio na filmu koji se snima na Azorima.

Carine Durrieu-Diebolt, advokatica koja zastupa dvije žene, rekla je da se nada da će presuda označiti kraj nekažnjivosti za umjetnika u filmskoj industriji.

PROČITAJTE JOŠ:  Jedan od najatraktivnijih britanskih glumaca dobio vitešku titulu: Sir Idris Elba

– Ovo je pobjeda za dvije žene na filmskom setu, ali i pobjeda za sve žene koje stoje iza ovog slučaja i mislim na sve ostale Depardieuove žrtve – rekla je novinarima.

Također je napomenula da je slučaj završen nekoliko sati prije početka Filmskog festivala u Cannesu.

NAJNOVIJE

MOŽDA VAS ZANIMA

Koji poznati bh. glumac će biti u novom spotu Alena Hrbinića?

Alen Hrbinić je nastavio snimati spotove za pjesme sa...

Bez Denisa Husića teško je zamisliti fešte u Skandinaviji, uskoro objavljuje novi singl “Sine”

Denis Husić cijeli život posvetio je muzici. Talentovani bosanskohercegovački...

Ko je fatalna plavuša koja je zaludjela region, Betu već porede sa Severinom i Rozgom!

Atraktivna plavokosa pjevačica Beta Sudar novim singlom "Dozivam te"...

Projekat “Od Bacha do sevdaha” 24. januara u Švicarskoj, uskoro dolazi i u BiH

Eso Balić, istinski ambasador sevdalinke i čuvar sevdaha, već...

(VIDEO) “Idi, idi” – nova pjesma Džanija Hota koja donosi snažnu emociju i iskrenu priču

Nova pjesma Džanija Hota "Idi, idi“ donosi emotivnu muzičku...