Formula 1: Lewis Hamilton rutinski pobijedio na utrci u Kataru

Vozač Mercedesa Lewis Hamilton pobijedio je na utrci koja je danas vožena za Veliku nagradu Karata i još neizvjesnijom učinio završnicu sezone u Formuli 1, javlja Anadolu Agency (AA).

Prva katarska utrka Formule 1 vožena je na stazi Losail nadomak Dohe i bila je to 20. utrka u kalendaru Formule 1 ove sezone.

Sedmostruki prvak svijeta Britanac Hamilton je utrku počeo sa prve startne pozicije i rutinski je pobijedio.

Kao drugoplasirani je završio holandski vozač Max Verstappen u bolidu Red Bulla, a na pobjednički podijum se kao trećeplasirano popeo i legendarni španski vozač Fernando Alonso iz tima Alpine.

Do kraja sezone ostale su samo dvije utrke, a Verstappen sada u poretku vozača vodi sa svega osam bodova prednosti isped Hamiltona.

Pretposljednja utrka sezone vozit će se 5. decembra u Saudijskoj Arabiji, a završna trka sezone je najavljena za 12. decembar u Abu Dabiju.