Daniel Ricciardo pobjednik trke za Veliku nagradu Kine

Vozač Red Bulla Daniel Ricciardo pobijedio je danas u trci Formule 1 za Veliku nagradu Kine u Shanghaiju.

Australac je ostvario šestu pobjedu u karijeri, iako je startovao sa šeste pozicije. To je prva pobjeda Red Bulla u Kini od 2010. godine.

Drugo mjesto zauzeo je Valteri Bottas iz Mercedesa, a treći je bio Ferrarijev Kimi Raikkonen. Aktuelni svjetski šampion Lewis Hamilton zauzeo je četvrto mjesto.

Getty Images / Red Bull Content Pool

Vozač Ferrarija Sebastian Vettel, koji je pobijedio u dvije ovosezonske trke, startovao je sa prvog mjesta ali je završio osmi, prenosi Anadolu Agency (AA).

Naredna trka na programu je 29. aprila za Veliku nagradu Azerbejdžana.

“Leptir bez krila” osvojio zlatnu medalju: Ismail Barlov je prvak Evrope

Ismail Barlov, paraplivački reprezentativac Bosne i Hercegovine osvojio je...

Željezničar i Sarajevo podijelili bodove: Derbi obilježila čak tri crvena kartona