Dua Lipa je podijelila fotografije s Kosova, gdje je s porodicom, partnerom i prijateljima prisustvovala festivalu Sunny Hill, čija je organizacija u njenom vlasništvu. Njezini britanski prijatelji su na slikama pozirali sa simbolom dvoglavog orla.
– Imam toliko toga za objaviti s protekla 4 dana Sunny Hilla. Ne znam ni odakle da počnem!! Tako sam ponosna da ne mogu opisati. Toliko me veseli vidjeti u šta se ovaj festival pretvorio. Veseli me gledati kako raste i postaje više nego što smo ikada mogli i sanjati. Ovo radim s cijelom svojom porodicom i sa svima iz Republika Agency, svi su neumorno radili 24 sata dnevno i to je bilo nešto najuzbudljivije, najljepše, ponekad i stresno, ali i nešto najkorisnije u čemu sudjelujem. Zaista je “potrebno selo za uspjeh”, a mi to radimo za naš grad. Hvala svima koji su došli, svim umjetnicima i njihovim timovima. Tako smo zahvalni, napisala je Dua uz fotografije iz Prištine.
Prvi put je dečko Due Lipe, glumac Callum Turner, posjetio Kosovo.
Ko je Callum Turner?
Turner, šest godina stariji od Due, poznat je po ulogama u Fantastičnim zvijerima i filmu The Boy in the Boat. Glasine o njihovoj vezi počele su u januaru nakon premijere serije Masters Of The Air. Par je viđen na Grammy i Brit nagradama te u New Yorku nakon izlaska Duinog albuma Radical Optimism, piše People.
Dua Lipa, rođena 1995. u Londonu, s obitelji se preselila na Kosovo kada je imala 11 godina, a ubrzo se vratila u Englesku kako bi nastavila karijeru.
-Osjećam se povezano s oba mjesta, rekla je pjevačica koja je prije dvije godine dobila albansko državljanstvo.
Naglasila je želju da Kosovo bude viđeno u pozitivnom svjetlu i istaknula da bi bilo teško postati pjevačica da nije napustila Kosovo.