[life priča] Baždarević o Maradoni: Igrali smo flipera 1979., i danas imam dres koji mi je poklonio

Odlazak Diega Armanada Maradone pogodio je cijeli svijet. Za mnoge najbolji nogometaš svih vremena preminuo je u Argentini od posljedica srčanog udara.

Arhiv, ilustracija

Brojne javne ličnosti su se oglasili nakon što je tužna vijest obišla planetu. Popularni Mehmed Baždarević, bivši selektor bh. tima, naglasio je za Life.ba kako je imao priliku da se druži sa Maradonom u vrijeme dok je igrao za reprezentaciju Jugoslavije.

PROČITAJTE JOŠ:  Novi udarac za FK Željezničar: HŠK Zrinjski slavio 1:3 na Grbavici

”Šokirala me vijest da nas je napustio Maradona. Upoznao sam ga još davne 1979. godine u Japanu kada sam nastupao za mladu reprezentaciju Jugoslavije i igrali smo protiv Argentine. Poraženi smo, a oni su kasnije postali prvaci svijeta. Maradona je i tada pokazao klasu, a kasnije je to potvrdio”, istakao je Baždarević.

Naš sagovornik dodaje kako se u hotelu družio sa Diego koji mu je lično poklonio dres.

PROČITAJTE JOŠ:  Kerim Alajbegović seli u trofejni francuski klub?

”Igrali smo i fliper zajedno, a poklonio mi je i dres. Moji roditelji su sačuvali taj uokvireni dres. To mi je posebno drago, a i vaši čitatelji će imati priliku da vide sliku. Za mene je Maradona bio najbolji svih vremena”, zaključio je bivši selektor bh. reprezentacije.

NAJNOVIJE

MOŽDA VAS ZANIMA

Kerim Alajbegović seli u trofejni francuski klub?

Kerim Alajbegović, mladi bosanskohercegovački reprezentativac, koji nastupa u redovima...

Pitali smo umjetnu inteligenciju može li se BiH plasirati na Svjetsko prvenstvo

Reprezentacija Bosne i Hercegovine i dalje ima priliku da...

Slovenac odgovorio Želji: Vaše žalbe na suđenju su bez osnova!

Komitet za sudije i suđenje Nogometnog/Fudbalskog saveza Bosne i...

Novi detalji ljubavne drame Luke Dončića

Razlaz između Luke Dončića i Anamarije Goltes i dalje...

Supruga Cristiana Ronalda napustila Saudijsku Arabiju

Georgina Rodrigez, supruga fudbalera Cristiana Ronalda, napustila je njihov...