Jasmila Žbanić se emotivnom porukom oprostila od muža Damira Ibrahimovića: Zauvijek dio mene

Damir Ibrahimović Tumba, istaknuti bh. producent i suosnivač produkcijske kuće Deblokada, preminuo je u 60. godini života. Njegova supruga, poznata rediteljica Jasmila Žbanić, oprostila se od njega dirljivom porukom na društvenim mrežama, nazvavši ga “najljepšom dušom, otjelotvorenjem ljubavi, duha i plemenitosti”.

Zajedno su od 1992. godine, a Ibrahimović je, kako je navela, tokom rata bio pripadnik jedinice Lasta. “Vraćao se s linija blatnjav i umoran, a opet širio beskrajan optimizam”, napisala je Žbanić.

PROČITAJTE JOŠ:  Valentino Perutina oduševio region prvim dijelom albuma "Tridesete", pet novih pjesama i vrhunski tim

Godine 1997. zajedno su osnovali Deblokadu, produkcijsku kuću iza brojnih nagrađivanih filmova: Grbavica, Na putu, Muškarci ne plaču, Quo Vadis, Aida? i drugih. “On je bio srce koje je stajalo iza svega”, dodala je.

Damir Ibrahimović bio je vezan za Sarajevo, Stolac, svoju porodicu i brojne prijatelje, a posebno za njihovu kćerku Zoe. “Bio je dječak – vedar, čist i zaigran… Volio je ljude”, poručila je Žbanić.

PROČITAJTE JOŠ:  Preminuo Emir Mešić, borac protiv korupcije

Komemoracija će biti održana u ponedjeljak, 15. oktobra u 11 sati u Narodnom pozorištu Sarajevo, dok će detalji o ukopu urne biti naknadno objavljeni.

NAJNOVIJE

MOŽDA VAS ZANIMA

Valentino Perutina oduševio region prvim dijelom albuma “Tridesete”, pet novih pjesama i vrhunski tim

Muzički umjetnik Valentino Perutina prvim dijelom svog novog muzičkog...

Ovu grešku s grijanjem rade mnogi, a može vas skupo koštati

S dolaskom zime većina nas instinktivno pojačava grijanje kako...

Emotivna noć posvećena romanu Saide Škapur “Rođena za nešto više”

Sarajevska promocija knjige "Rođena za nešto više" Saide Škapur...

Turistička zajednica KS promovira Sarajevo u Izmiru: Tursko tržište među ključnim za rast posjeta

Turistička zajednica Kantona Sarajevo, zajedno s predstavnicima turističkog sektora,...